Aktualności
Dzień Edukacji Narodowej '21
Środa, 13 Październik 2021 11:29

 
Mistrzostwa Szkoły w halowej piłce nożnej o Przechodni Puchar Dyrektora Szkoły 2021
Środa, 13 Październik 2021 07:10

W dniu 12 .10.2021 r na Hali Widowiskowo Sportowej A. Gołasia w Ostrołęce zostały rozegrane Mistrzostwa Szkoły w halowej piłce nożnej o Przechodni Puchar Dyrektora Szkoły. W zawodach wzięło udział 18 drużyn (15 męskich ,2 żeńskie i jedna drużyna mieszana ). Po zaciętej rywalizacji w grupach , z których wychodziły po dwa zespoły zostały rozegrane ćwierćwinały , następnie półfinały , mecz o III miejsce i finał.

III miejsce zajęła klasa IF
II miejsce klasa III GG
I miejsce klasa III FP

Skład zwycięskiej drużyny
1. Kubeł Maciej - kapitan
2.Gocłowski Michał
3. Jankowski Jakub
4. Banul Adam
5. Kossakowski Adam
6. Szczepański Kamil
7. Adamowski Maciej
8.Tokarski Jakub
9.Kochański Mateusz

Podczas rozgrywek widać było zaangażowanie zawodników oraz bardzo dużej grupy kibiców wspierających brawami i okrzykami Swoje koleżanki i kolegów. Nie zabrakło również obecności wychowawców grających klas i nauczycieli.

Zmieniony: Środa, 13 Październik 2021 12:46
 
Nowy Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego
Poniedziałek, 11 Październik 2021 08:28

8 października 2021 roku w naszej szkole odbyło się głosowanie na kandydatów ubiegających się o stanowisko Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

Na to zaszczytne stanowisko kandydowali Marta Dobkowska kl. 3bp oraz Stanisław Kubeł kl. 3bp.
Wybory poprzedzone były kampanią, podczas której kandydaci zaprezentowali uczniom swoje osoby oraz przedstawili pomysły na dalszą działalność Samorządu Uczniowskiego.
Szkolna Komisja Wyborcza wydała 558 kart do głosowania. Oddano 539 głosów ważnych i 19 głosów nieważnych.
W wyniku głosowania, Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Stanisław Kubeł kl. 3bp, natomiast Marta Dobkowska kl. 3bp będzie pełniła funkcję zastępcy przewodniczącego.
Nowo wybranym władzom SU gratulujemy oraz życzymy powodzenia w realizacji założonych celów!

 
Międzypowiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe
Poniedziałek, 11 Październik 2021 06:49

6 października 2021 na stadionie miejskim w Ostrołęce odbyły się  Międzypowiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe. Naszą szkołę reprezentowało siedem osób. Na najwyższym miejscu podium stanęła uczennica klasy 3gg Izabela Marcińczyk, wśród chłopców Kacper Piórkowski plasując się na 5 miejscu. Obydwoje uzyskali awans do kolejnego etapu.  Pozostali nasi reprezentanci uplasowali się następująco:
11 miejsce Szymon Sadłowski
13 miejsce Konrad Dzwonkowski
15 miejsce Iga Kłos.
15 miejsce Sebastian Parzych
16 miejsce Paweł Goździewski
Gratulujemy!

 
Mistrzostwa Szkoły o Przechodni Puchar Dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego w Piłce Nożnej
Niedziela, 10 Październik 2021 18:30

Dnia 12 października 2021 roku na hali widowiskowo-sportowej im. Arkadiusz Gołasia w Ostrołęce odbędą się Mistrzostwa Szkoły o Przechodni Puchar Dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego w Piłce Nożnej. Rozgrywki planowane są w godzinach 7:30 – 14:30. Poniżej wyniki losowania grup oraz regulamin zawodów.

GRUPA A GRUPA B GRUPA C GRUPA D
IIIEG IIIDG IIIAP IIF
IIIGG – CHŁ. IIIGG – DZ. ID IG
IIIFG IIB IID IIIDP
IA IIIAG IIIBG IIIFP
IIA IF    

REGULAMIN
1. Organizatorem są nauczyciele wychowania fizycznego II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Ostrołęce.
2. Celem imprezy sportowej jest popularyzacja piłki nożnej wśród młodzieży, przestrzeganie zasad fair play, propagowanie ruchu, wdrażanie do udziału w sportowej zabawie, integracja młodzieży, rozwijanie umiejętności kibicowania.
3. Rozgrywki przeprowadzone będą na hali sportowo-widowiskowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce w godz. 7:30 – 14:30.
4. Czas gry – 8 minut.
5. Obowiązuje strój sportowy.
6. O kolejności miejsc decyduje:
- suma zdobytych punktów – 3 pkt. zwycięstwo, 1 pkt. remis, 0 pkt. przegrana,
- wyniki bezpośrednich spotkań,
- ogólny stosunek bramkowy ze wszystkich spotkań uzyskany przez drużynę,
- przy identycznym stosunku bramkowym decyduje większa liczba strzelonych bramek.
7. Zespoły występują w pięcioosobowych składach ( bramkarz + 4 zawodników w polu). Dopuszczalna liczba zgłoszonych zawodników – 10 osób. Obowiązują zmiany tzw. ,,lotne”. W rozgrywkach biorą udział zespoły żeńskie, męskie lub mieszane.

 
Konferencja naukowa pt. „Lata przełomu. Ostrołęka – miasto i powiat 1914–1921”
Piątek, 08 Październik 2021 13:53

    30 września br. w Muzeum Kultury Kurpiowskiej odbyła się konferencja naukowa pt. „Lata przełomu. Ostrołęka – miasto i powiat 1914–1921”. Konferencja została zorganizowana przez Ostrołęckie Towarzystwo Naukowe, a za część merytoryczną odpowiadał pan dr hab. Jan Mironczuk – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w II Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Ostrołęce. Moderatorami konferencji były: pani Anastazja Dzwonnik-Załęska, nauczycielka języka polskiego w naszej szkole, oraz pani dr Małgorzata Lubecka, nauczycielka historii ze szkoły podstawowej w Rzekuniu. W programie konferencji znalazło się wiele wykładów, m.in. „Tworzenie administracji samorządowej i wybory parlamentarne u progu niepodległości” dr. hab. Janusza Gołoty, czy „Zmiany struktury narodowo – wyznaniowej (od schyłku rządów carskich do Pierwszego Powszechnego Spisu Ludności we wrześniu 1921 r.)” dr. hab. Jana Mironczuka.
    Wykładów z uwagą wysłuchali uczniowie klasy 3bg II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Ostrołęce.

 
Czwartek, 07 Październik 2021 11:28

sp EZaborowska


Informacje na temat uroczystości pogrzebowych Śp. Elżbiety Zaborowskiej

Wystawienie ciała w Domu Pogrzebowym ul,Kujawska 13 w Ostrołęce.
Wyprowadzenie odbędzie się dnia 9.10.2021 r. o godzinie 11.00, po czym zostanie odprawione Nabożeństwo żałobne w kościele p.w.Królowej Rodzin na Stacji.

Różaniec: Piątek godz.17.00
Sobota godz.10.00

Zmieniony: Czwartek, 07 Październik 2021 15:34
 
Debata kandydatów na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego II LO
Czwartek, 07 Październik 2021 09:53

6 października 2021 roku w II LO odbyła się debata kandydatów na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Do walki o to stanowisko stanęli: Marta Dobkowska z klasy 3bp i Stanisław Kubeł również z klasy 3bp. Prowadzącymi byli uczniowie klasy 3dg: Wiktoria Wiśniewska i Michał Dzwonkowski. Przygotowaniem i oprawą techniczną tego wydarzenia zajęli się: ustępujący przewodniczący Cezary Miłek kl. 3ag oraz jego zastępca Kacper Piórkowski kl. 3eg.

Każdy z uczestników miał okazję odnieść się do punktów własnego programu, ale także zadać pytanie kontrkandydatowi. Kolejna część debaty należała do publiczności, która wzięła kandydatów w krzyżowy ogień pytań. Kto z nich przez najbliższy rok szkolny pokieruje naszym samorządem? Odpowiedź na to pytanie poznamy już w piątek 8 października.

Samorząd Uczniowski

Zmieniony: Poniedziałek, 11 Październik 2021 08:29
 
Europejski Dzień Języków
Wtorek, 05 Październik 2021 06:55

27 września 2021 roku po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Przygotowaniami do tego wydarzenia zajęli się uczniowie klasy 3cp wraz z wychowawcą panią Anetą Mizerek - Ochenkowską. To dzięki ich inicjatywie wszystkie klasy w naszej szkole wzięły udział w konkursie na najciekawiej ubraną klasę. Zadaniem uczniów było, jak najbardziej pomysłowo zaakcentować barwy narodowe wylosowanego kraju europejskiego oraz ozdobić drzwi swojej sali lekcyjnej. Wszystkie klasy wykazały się niezwykłą pomysłowością, dzięki czemu na szkolnych korytarzach zawisły kolorowe dekoracje, przedstawiające flagi i symbole różnych krajów europejskich. Najbardziej pomysłowi okazali się uczniowie klasy 2f, którzy otrzymali słodki upominek oraz potwierdzony podpisem Pana Dyrektora certyfikat upoważniający klasę do jednego, dowolnie wybranego dnia bez kartkówek i odpowiedzi ustnych w I semestrze roku szkolnego 2021/2022. Wyróżnienia otrzymały klasy 3bp i 3dp.
Z tej okazji uczniowie klasy 3cp przygotowali również gazetkę okolicznościową, a podczas przerw zadbali o to, abyśmy mogliśmy posłuchać piosenek w różnych językach.
Kolejnym konkursem był interaktywny quiz dotyczący znajomości języków obcych, który przygotowała pani Agnieszka Młynarczyk, a przeprowadzili nauczyciele języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego. Najwyższe wyniki osiągnęły: Olga Hagiemajer z klasy 1c oraz Katarzyna Nowak z klasy 3ep.

Zmieniony: Czwartek, 07 Październik 2021 11:49
 
Wyjazd integracyjny
Poniedziałek, 04 Październik 2021 14:29

DSC_0044.JPGW dniach 20-21 września 2021 r. młodzież wszystkich klas pierwszych II LO im. C.K. Norwida w Ostrołęce wyjechała na wyjazd integracyjny do Pięknej Góry w pobliżu Giżycka. Wyjazd miał na celu wzmocnienie więzi pomiędzy uczniami klas pierwszych i ich nauczycielami. Warsztaty i ćwiczenia dla uczestników poprowadzili wspaniali instruktorzy „Mówiącego Kija”. Były to między innymi zajęcia integracyjne : „Kapsuła czasu-Wiadomość dla Świata”, ”Gwiazda Mazur” i warsztaty „Poznajmy się”. Wspólne spotkania były świetną okazją, by poznać się nawzajem. Młodzież bawiła się też na dyskotece, którą poprowadził  DJ. W drodze powrotnej  uczniowie i opiekunowie zwiedzili Sanktuarium w Świętej  i wysłuchali koncertu organowego. To była bardzo ciekawa wycieczka, z której młodzież wróciła zintegrowana i zadowolona.

Zmieniony: Czwartek, 07 Październik 2021 11:49
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 88