Biblioteka
Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce, ukazujący piękno poezji patrona swojej szkoły, podczas promocji książki "Norwid Gomulickich"
Poniedziałek, 04 Październik 2021 10:57

W dniu 30.09.2021 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrołęce odbyła się promocja i spotkanie z autorami książki ,,Wiktor Gomulickich" - prof. dr. hab. Wiesławem Rzońcą i dr. hab. Karolem Samselem. Wieczór z Norwidem rozpoczął się od programu ,,Cyprian Kamil Norwid -przerastający swoją epokę - z przesłaniem dla potomnych" przygotowanego przez uczniów naszej szkoły.
Uczniowie: Aleksander Ciepierski kl.III Bg, Kamil Drężewski III Dg, Martyna Kuczyńska III Fg, Alicja Lendzioszek kl.III Fg, Aleksandra Lipka kl.III Fg, Bartosz Piasta kl.III Bg oraz Łucja Tomczak III Bg w trakcie wspaniałej artystycznej recytacji ukazali piękno poezji tego wybitnego artysty. W programie znalazły się również fragmenty biografii Norwida. Młodzi miłośnicy literatury uczestniczyli także w debacie. Na spotkaniu była zarówno młodzież jak i osoby starsze. Jak widać, Norwid i Gomuliccy łączą pokolenia.

 
Konkurs fotograficzny "Jesienny portret z książką"
Czwartek, 30 Wrzesień 2021 11:40

Jesienny_Portret_z_ksiażką_-_plakat.jpg

Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza do udziału w III edycji konkursu fotograficznego "Jesienny portret z książką". Zdjęcia konkursowe powinny przedstawiać twarz lub całą postać osoby lub grupy osób z książką w jesiennej scenerii, np. w lesie, w parku, w drodze do domu, lub w pomieszczeniu.
Zasady konkursu:
• Każdy uczestnik konkursu może zgłosić maksymalnie 3 fotografie.
• Fotografie należy dostarczyć do biblioteki szkolnej (w formie elektronicznej lub papierowej)
do 27 października 2021 r.
• Do zdjęcia należy dołączyć informację zawierającą: tytuł zdjęcia, imię i nazwisko autora, klasę.
• Przystępując do konkursu uczestnik zapewnia, że:
– jest autorem zgłoszonej pracy i nie kopiuje fotografii innych autorów,
– posiada zgodę osoby (osób), której wizerunek zamieszczono na zdjęciu, na upublicznienie
dla celów promocyjnych i marketingowych szkoły oraz przyjmuje na siebie wszelkie roszczenia jakiejkolwiek natury, które osoby trzecie mogłyby kierować przeciwko szkole.
Jeśli uczestnik konkursu nie ukończył 18 lat, takiej zgody udziela opiekun prawny.
Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 11.11.2021 r.

Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe.

 
Spotkanie z autorami książki „Norwid Gomulickich”, prof. dr. hab. Wiesławem Rzońcą i dr. hab. Karolem Samselem
Środa, 29 Wrzesień 2021 07:15

Norwid_Gomulickich.jpg

W dniu 30 września o godz. 18.00, w ramach Roku Cypriana Kamila Norwida w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrołęce, odbędzie się spotkanie z autorami książki „Norwid Gomulickich”, prof. dr. hab. Wiesławem Rzońcą i dr. hab. Karolem Samselem – wybitnymi znawcami i badaczami twórczości Cypriana Norwida.
Wydarzenie to wzbogaci program artystyczny pt. „Cyprian Kamil Norwid – przerastający swoją epokę – z przesłaniem dla potomnych”, przygotowany przez uczniów naszej szkoły, pod kierunkiem Anny Sobiech.
Wszystkich zainteresowanych twórczością Cypriana Kamila Norwida zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce, przy ul. Gomulickiego 42 w najbliższy czwartek – 30.09.2021 r. na godz. 18.00.

Zmieniony: Czwartek, 30 Wrzesień 2021 09:10
 
Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom międzyszkolnego konkursu historycznego "Stanisław Żółkiewski - wielki wódz i polityk" organizowanego pod Patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki
Środa, 16 Czerwiec 2021 09:19

IMG_20210615_100953.jpg W dniu 15 czerwca 2021 r. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom międzyszkolnego konkursu historycznego organizowanego pod hasłem "Stanisław Żółkiewski - wielki wódz i polityk", pod Patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki - Pana Łukasza Kulika.
Konkurs miał formę zdalną, wzięło w nim udział 16 uczniów z ostrołęckich szkół podstawowych. Odbył się 10 grudnia w celu, uczczenia ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej Polski, roku 2020 - Rokiem Hetmana Stanisława Żółkiewskiego i upamiętnienia tego wielkiego wodza, który był człowiekiem nietuzinkowym, jednym z najwybitniejszych wodzów w dziejach Polski. Stanisław Żółkiewski brał udział we wszystkich wojnach toczonych przez Rzeczpospolitą w drugiej połowie XVI wieku i początkach XVII. Najpierw walczył u boku doświadczonego wodza i kanclerza Jana Zamoyskiego, uczestniczył w wyprawach przeciw Habsburgom i Moskwie, na Mołdawię i Wołoszczyznę, później zwyciężał, dowodząc samodzielnie w wielu kampaniach przeciwko Rosji, Szwecji, Kozakom, Turcji i Tatarom.
Dyplomy i nagrody, w imieniu Pana Prezydenta - Łukasza Kulika, wręczyła Pani Bogumiła Jarka - Dyrektor Wydziału Oświaty, w towarzystwie Wojciecha Domańskiego - Dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce a osoby, które je otrzymały to:
I miejsce - Marcel Czaplicki uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrołęce;
II miejsce – Natalia Wekwejt uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrołęce;
III miejsce – Maciej Kutera uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrołęce.
Przyznane zostały również wyróżnienia a uczniowie, którzy je otrzymali to:
Jagoda Szlązak uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrołęce;
Wiktoria Tomaszewska uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 w Ostrołęce;
Zofia Anna Tomaszewska uczennica Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce;
Piotr Deptuła uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Ostrołęce.
Podziękowania skierowane zostały również do nauczycieli historii, którzy zaangażowali swoich uczniów i sprawowali nad nimi opiekę merytoryczną, a za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu listy gratulacyjne od Prezydenta Miasta Ostrołęka otrzymały Elżbieta Mirończuk i Anna Sobiech.
Gratulujemy Laureatom konkursu i wszystkim wyróżnionym.

Zmieniony: Czwartek, 17 Czerwiec 2021 09:59
 
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Patron mojej szkoły - Cyprian Kamil Norwid", organizowanego z okazji ustanowienia przez Sejm Rzeczypospolitej Polski roku 2021 rokiem Cypriana Kamila Norwida
Czwartek, 25 Marzec 2021 12:40

Olga_Żebrowska_Cyprian_Kamil_Norwid.jpgZ przyjemnością informujemy, że rozstrzygnięty został szkolny konkurs plastyczny Patron mojej szkoły - Cyprian Kamil Norwid organizowany w ramach upamiętnienia postaci Cypriana Kamila Norwida - wybitnego romantycznego twórcy (poety, prozaika, dramatopisarza, rzeźbiarza, malarza i rysownika), a jednocześnie patrona naszej szkoły.
Prace konkursowe były wykonywane nie tylko technikami tradycyjnymi ale również za pomocą narzędzi multimedialnych.
Po burzliwej naradzie jury postanowiło, że:

w kategorii multimedialnej zwycięzcą została Olga Żebrowska (z klasy II FP), a wyróżnienie w tej kategorii przypadło Milenie Śledziewskiej (z klasy I E);
w kategorii tradycyjnej zwycięzcą został Jakub Romanowski (z klasy I A) a wyróżnienie trafiło do Tomasza Muchy (z klasy I A).


Gratulujemy Zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie.

Zmieniony: Czwartek, 25 Marzec 2021 15:12
Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 15