Szkoła
Odbiór świadectw dojrzałości

Drodzy Maturzyści

Zapraszamy Was po odbiór świadectw dojrzałości 11 sierpnia 2020 (wtorek) wg następującego harmonogramu:

12:00

3a1 sala 16
3a2 sala 19
3b sala 14
3c sala 5

12.30

3d sala 17
3e sala 15
3f sala 12
3g sala 13

Przebywającym na terenie szkoły przypominamy o zachowaniu dystansu i nakazie zasłaniania ust i nosa.

 
Ósmoklasisto, witamy w naszej szkole!

Właśnie trwa nabór do szkół ponadpodstawowych. Wybór szkoły to ważna decyzja. Mamy nadzieję, że zdążyłeś zapoznać się z propozycją przygotowaną dla Ciebie, znajduje się ona pod tym linkiem i poniżej na naszej ulotce. Zajrzyj też do zakładki Kandydaci.
Rozpocznij od elektronicznego systemu rekrutacji, do którego będziesz musiał się zalogować. Umieściliśmy również kwestionariusz, który potrzebny będzie w dalszej części rekrutacji. Ważne dla Ciebie terminy podajemy w aktualnym HARMONOGRAMIE.
Życzymy również powodzenia na egzaminach. Wierzymy, że dasz radę.

 
Ósmoklasiści! Zapraszamy!

Drodzy ósmoklasiści,

Przed Wami trudne zadanie: już wkrótce trzeba zdecydować o wyborze szkoły średniej. Aby Wam to ułatwić, przedstawiamy ofertę edukacyjną Naszego Liceum, która jest dostosowana do różnorodnych oczekiwań i predyspozycji. Stawiamy na solidną wiedzę, która umożliwi uzyskanie wysokich wyników na egzaminie maturalnym i dostanie się na wymarzony kierunek studiów. Pracujemy w systemie jednozmianowym, co umożliwia udział w zajęciach pozalekcyjnych i aktywne rozwijanie swoich pasji i talentów.

Więcej szczegółów na ulotce poniżej oraz pod tym linkiem.  Zachęcamy do zapoznania się z treściami znajdującymi się w zakładce Kandydaci. Zamieściliśmy tam dostęp do elektronicznego systemu rekrutacji oraz kwestionariusz. Rekrutacja rusza 15 czerwca. Zapoznaj się ze szczegółowym HARMONOGRAMEM. Życzymy Wam powodzenia na egzaminie ósmoklasisty i czekamy na Was już w czerwcu.

bitmap7a.jpg

 
Nasza szkoła z tytułem "Szkoła Dialogu" za podtrzymywanie polsko-żydowskiego dziedzictwa

banerek_Szkoa_Dialogu_2019_1.png


Forum Dialogu już od 12 lat wspiera uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w poszukiwaniu osobistych losów dawnych członków ich społeczności lokalnej. Grupy projektowe uczestniczące w programie Szkoła Dialogu odkrywają często zapomnianą historię i kulturę żydowską w swojej miejscowości, a następnie poprzez różnorodne działania prezentują zdobytą wiedzę innym mieszkańcom.

Uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczyciela historii Jana Mironczuka wzięli udział w takim projekcie, który zakończył się dużym sukcesem.

Liceum uzyskało honorowy tytuł "Szkoła Dialogu" oraz możliwość bezpłatnego zwiedzania Muzeum Historii Polskich Żydów POLIN w Warszawie w roku 2020.

II LO jako pierwsza ostrołęcka szkoła dołączyła do grona ponad 74 szkół biorących udział w tym edukacyjnym projekcie.

Galę online z rozstrzygnięcia projektu "Szkoła Dialogu" można obejrzeć pod adresem https://www.facebook.com/119444821465021/videos/159620865384045/

 
Konkurs fotograficzny FOTOPOŁOWY 2020

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 1dg Mateusz Golan wziął udział w konkursie fotograficznym FOTOPOŁOWY 2020, organizowanym przez Uniwersytet Przyrodniczo - Humanistyczny w Siedlcach, a nadesłane zgłoszenie zostało zakwalifikowane do głosowania internautów. W związku z tym, zachęcamy do głosowania na zdjęcie autorstwa Mateusza (nr 26). Termin głosowania internautów został przedłużony do 10 kwietnia 2020r. Zapraszamy!

Poniżej link strony internetowej konkursu, na której odbywa się głosowanie:

https://fotopolowy.uph.edu.pl/glosowanie-internautow

 
Zawieszenie zajęć

Szanowni Państwo,

decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. W tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Decyzja ta wynika z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. 

W załączeniu przekazuję komunikat – proszę o uważne zapoznanie się z jego treścią i poinformowanie uczniów, rodziców i nauczycieli o zawieszeniu zajęć.  

Zachęcam do sprawdzania komunikatów na stronach internetowych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Z poważaniem
Anna Ostrowska
Rzecznik prasowy MEN

Załącznik – Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych – komunikat MEN (WORD)

 
Podsumowanie akcji Paczka 2020

Resized_20200228_135906.jpg

28 lutego 2020 r. oficjalnie została podsumowana akcja „Paczka na Kresy”. Nasza szkoła już po raz czwarty wzięła udział w tym przedsięwzięciu. Zebrane dla Polaków na Białorusi i Litwie dary zawieźli nasi uczniowie i nauczyciele. Podziękowania za wielkie serca odebrały na uroczystej gali panie Beata Kotowska i Mariola Rachubka.
 
Organizatorami akcji w 2019 roku byli: Mazowiecki Kurator Oświaty, Fundacja „Kresy w Potrzebie – Polacy Polakom”, Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Warszawie.
 
W piątek, 28 lutego 2020 r. podczas konferencji podsumowującej akcję uczestnicy zbiórki wysłuchali wykładu o sytuacji Polaków na Kresach, którą przedstawił dr Robert Wyszyński. Podsumowania akcji dokonali: pani Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty, pan Jarosław Książek, Konsul Generalny RP w Grodnie oraz pan Marcin Zarzecki, Prezes Polskiej Fundacji Narodowej.

 
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych klasa I BP pod opieką wychowawcy przygotowała apel upamiętniający bohaterów antykomunistycznego zbrojnego podziemia niepodległościowego. Apel poprowadzili Marta Dobkowska i Jakub Jankowski, utwory literackie prezentowali: Łucja Tabaka, Krystyna Cholewa i Stanisław Kubeł. Oprawę muzyczną przygotowały: Magdalena Opęchowska, Karolina Suchecka i Izabela Trzcińska.

W czasie apelu nastąpiło ogłoszenie wyników konkursów, które towarzyszyły obchodom Narodowego Dnia Pamięci w naszej szkole.

W konkursie historycznym „Zbrojne podziemie niepodległościowe w latach 1939-1947” I miejsce zdobył Marcin Załęski z klasy I EP, II miejsce – Kacper Żebrowski z klasy I AP i III miejsce – Ewa Zamojska z klasy I FG.

W konkursie plastycznym I miejsce jury przyznało Karolinie Stankiewicz z klasy I FG, II miejsce zajęła Karolina Suchecka z klasy I BP i III miejsce – Martyna Gwara z klasy I BP.

Konkursy przygotowały i przeprowadziły: p. Beata Grzywacz i p. Elżbieta Mironczuk.

Nagrody w konkursach ufundowało Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce i Rada Rodziców II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 
"Wizyty astronomów w szkołach"
Jadwiga_Biaa.jpg
W 2019 roku z okazji stulecia istnienia Międzynarodowej Unii Astronomicznej, została zorganizowana globalna akcja o nazwie IAU100, z hasłem przewodnim „100 lat pod wspólnym niebem”, w ramach której w różnych krajach na całym świecie prowadzone są projekty popularyzujące astronomię. Polskie Towarzystwo Astronomiczne (PTA) zaproponowało placówkom edukacyjnym w naszym kraju wizyty astronomów "Astronomers in Schools". Do tej akcji chętnie przystąpiła nasza szkoła i 3 marca 2020 roku gościliśmy panią dr Jadwigę Białą - popularyzatorkę astronomii i meteoryki, wieloletniego dyrektora planetarium w Olsztynie. Młodzież uczestniczyła w dwóch wykładach: "Ewolucja gwiazd" i "Meteoryty". Ciekawe prezentacje w bardzo przystępny sposób przybliżyły uczniom zagadnienia, którymi zajmuje się astrofizyka. Spotkanie zapewne osiągnęło swój główny cel jakim jest propagowanie nauki jaką jest astronomia oraz budzenie zainteresowań odkryciami astronomicznymi.
 
Spotkanie zorganizowali nauczyciele fizyki: Renata Chodkowska i Joanna Kukuć.
 
Rekolekcje dla młodzieży

Ostroka_mini.png W dniach 4-6 marca w godzinach 10.00 – 13.00. na Hali A. Gołasia będą odbywały się rekolekcje dla młodzieży.  Rekolekcje organizuje Parafia Nawiedzenia NMP w Ostrołęce. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w tych wydarzeniach

 

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 60