Aktualności
#GASZYNCHALLENGE dla Błażeja
 
Wyniki XXIX edycji Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny 2020

W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach, konkurs Kangur 2020 został przeprowadzony drogą internetową, za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl w dniach 28-29 maja 2020r.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i cieszymy się, że pomimo utrudnień przystąpili do konkursu.
Miło jest mi poinformować, że uczniowie Natalia Eksterowicz z klasy IDp oraz Adam Dudziak z klasy IIID zdobyli wyrożnienie w tym konkursie.
Bardzo dobre wyniki otrzymali:
1. Aleksander Paliwoda kl.1Dp
2. Laura Jerzyło kl.1Fp
3. Mateusz Golon kl.1Dg
4. Monika Dobrowolska kl.Fg
5. Oskar Niedźwiedzki kl. 1Dg
6. Mateusz Eksterowicz kl. 3A2
7. Julian Drężek kl.3A2
8. Michał Brodacki kl.3F
9. Olga Żebrowska kl.1Fp
10. Anastazja Morawska kl. 1Ap
11. Aleksandra Podbielska kl. 1Dg

Szkolny Koordynator Konkursu - Anna Chojnowska

 
Matura 2020

Bardzo prosimy maturzystów o zapoznanie się z wytycznymi organizowania i przebiegu egzaminu maturalnego. Podajemy link pod którym zostały zamieszczone te informacje „Wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania w 2020 r. egzaminu maturalnego”.  Jednocześnie informujemy, że w naszej szkole wszystkie egzaminy rozpoczynają się o godzinie 9:00 lub 14:00.

 
Zmiana terminu VI Ostrołęckiego Biegu Papieskiego 2020!

Na 11 października 2020 r. zaplanowano nowy termin VI Ostrołęckiego Biegu Papieskiego ku czci św. Jana Pawła II. Zapraszamy! Zmiana terminu wynika z obecnej sytuacji epidemiologicznej w kraju. Jest to termin szczególny, gdyż w październiku przypada rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Organizatorzy

 
Życzenia świąteczne

Z okazji Świąt Wielkanocnych pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia wszystkim Uczniom oraz Rodzicom, Nauczycielom, Wychowawcom, Pedagogom, Pracownikom administracji i obsługi placówek edukacyjnych i oświatowych, wszystkim emerytowanym Nauczycielom i Pracownikom oraz Przyjaciołom i Sympatykom II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Ostrołęce.

NaStron1.jpg

 
Szkoła online

Drodzy uczniowie naszego liceum.

unnamed.jpgOd chwili zawieszenia zajęć rozpoczęliśmy nauczanie zdalne. Przybiera ono różne formy i zależy od specyfiki przedmiotu. W tym momencie dużo zależy od waszego osobistego zaangażowania. Dobrze jest podzielić swój dzień na czas poświęcony nauce i czas odpoczynku. Drogą elektroniczną otrzymujecie materiały, linki, teksty źródłowe, zadania, polecenia, filmiki, ćwiczenia… Szkoła nadaje rytmu i porządkuje proces nauczania. Nauczanie zdalne ma inny charakter ale i w tym przypadku rytm i systematyczność są potrzebne. Życzymy Wam zapału do nauki i kreatywności. Wykorzystajcie czas na rozwój. Nauka w domu jest nie tylko zdobywaniem wiedzy, ale również kształtuje charakter, gdyż opiera się na samodyscyplinie, wytrwałości, pilności, obowiązkowości i zachowaniu właściwych proporcji.

Wymaga się od nas, byśmy pozostali w domu i w ten sposób przeciwdziałali rozprzestrzenianiu się epidemii. To zalecenie potraktujmy poważnie. W tym przypadku odpowiedzialność każdego z nas ma wpływ na pozostałych.

 
Sukces w konkursie "Mediacje? Zdecydowanie Tak!"

marta-dobkowska2.jpg

 

7 marca 2020 r. odbył się konkurs "Mediacje? Zdecydowanie Tak!", który zorganizowała Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.

Konkurs miał za zadanie popularyzować tematykę mediacji wśród uczniów szkół średnich.

Marta Dobkowska, uczennica klasy 1bp została zwyciężczynią tego konkursu, a Cezary Miłek z klasy 1ag zajął III miejsce.

Serdecznie gratulujemy.

 
Koronawirus: instrukcja mycia rąk

mycie-rak.jpg

 
Studniówka 2020

W sobotę 25 stycznia 2020 odbył się bal studniówkowy uczniów naszego Liceum . Maturzyści ośmiu klas, wraz z osobami towarzyszącymi, bawili się w sali bankietowej „Olimpia” w Krukach.
Bal tradycyjnie rozpoczęto od poloneza, którego zatańczono do muzyki Wojciecha Kilara z ekranizacji mickiewiczowskiego "Pana Tadeusza". Choreografią i przygotowaniem tańca zajęli się wykwalifikowani pracownicy Ostrołęckiego Centrum Kultury.
Młodzież powitał Krzysztof Jankowski, wicedyrektor II LO w Ostrołęce. Życzył im szampańskiej zabawy oraz jak najlepszych wyników z egzaminu maturalnego.

- Rocznik 2001, to wasz rocznik, rocznik pomilenijny. Kiedy przyszliście na świat, ujrzeliście początek trzeciego tysiąclecia. Niech rozpoczynająca się studniówka będzie czasem radości i niecodziennej przemiany, gdzie uczniowie, których znamy z ławek szkolnych, przeobrażą się w piękne damy i przystojnych mężczyzn - mówił wicedyrektor Krzysztof Jankowski.
Na studniówce bawiło się łącznie 360 osób. O muzykę na imprezie i dobry humory uczestników zadbali DJ i wodzirej. To był niezapomniany wieczór dla wszystkich uczestników studniówkowego balu.

 
Szkolny konkurs pod hasłem "Zbrojne organizacje niepodległościowe w latach 1939-1947"

1marca_ulotka_2014_WEB.jpg

Wszystkich uczniów klas pierwszych zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie historycznym i plastycznym pod hasłem "Zbrojne organizacje niepodległościowe w latach 1939-1947".

Konkurs wiedzy historycznej odbędzie się 25 lutego 2020 roku. Prace plastyczne w formie plakatu (A2 lub A3) należy przynieść do 25 lutego 2020 roku. Konkursy wpisują się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczestnicy będą mieli okazję zdobyć dodatkowe oceny z historii lub z plastyki oraz cenne nagrody rzeczowe.

Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenie się do organizatorów do 7 lutego 2020 roku.

Organizatorzy:
Elżbieta Mironczuk
Beata Grzywacz

 
« PoczątekPoprzednia123456789NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 9