II LO w Ostrołęce
Konferencja naukowa pt. "Od wybuchu wojny do odzyskania wolności - Mazowsze Północne w latach 1939-1989"
Szkoła
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
W dniu 16 października na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się konferencja naukowa pt. "Od wybuchu wojny do odzyskania wolności - Mazowsze Północne w latach 1939-1989". Konferencja została zorganizowana przez Ostrołęckie Towarzystwo Naukowe im. Adama Chętnika.
Uczniowie kl. IBG, IIG i IIIB, a także zaproszeni goście, m.in. wiceprezydent Ostrołęki Maciej Kleczkowski, wysłuchali 8 referatów zaprezentowanych przez lokalnych historyków-badaczy, którzy przybliżyli problemy społeczno-polityczne regionu od początku kampanii wrześniowej, lata okupacji, komunizmu, po odbudowę struktur "Solidarności" wraz z przełomem politycznym w 1989 r. Wystąpili: dr Marek Niewiadomski (mówił o kampanii wrześniowej na Kurpiowszczyźnie), dr hab. Zbigniew Kudrzycki (o pograniczu mazursko-kurpiowskim), dr Jerzy Kijowski (udział ostrołęczan na frontach II wojny światowej), dr Małgorzata Lubecka (problemy młodzieży w okresie komunizmu), dr Wojciech Łukaszewski (podział powiatu ostrołęckiego w okresie okupacji), dr Dariusz Budelewski (powiat makowski po II wojnie światowej), dr Andrzej Biały (problematyka polska w archiwach białoruskich) oraz dr hab. Jan Mironczuk (odbudowa NSZZ "Solidarność" w Ostrołęce).
 
Konferencję prowadzili członkowie OTN - Małgorzata Lubecka i Jan Mironczuk.
Koszty konferencji zostały sfinansowane przez samorząd Województwa Mazowieckiego.
 
Mikołajki na sportowo - ZAPISY
Sport
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
Ruszyły ZAPISY na IX edycję imprezy charytatywnej Mikołajki na sportowo na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Ostrołęce oraz Polaków na Kresach.
 
Impreza odbędzie się 6 grudnia 2019 roku w Hali i przy Hali Widowiskowo-Sportowej im. A. Gołasia w Ostrołęce w godzinach 9:00-14:00
 
W programie przewidziane są konkurencje sportowo-rekreacyjne: bieg na 30m, 30m przez płotki, pchnięcie kulą, pięcioskok, zwis na drążku nachwytem na ugiętych rękach, koszykówka indywidualnie, bieg na 1000m w czapce Mikołaja (przy hali).
 
Będzie można zmierzyć sobie ciśnienie oraz zapoznać się z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej na fantomach prezentowanej przez Grupę Ratowniczą Pomocy Rodzinom Nadzieja w Ostrołęce.
 
Można sprawdzić się w wielu konkurencjach i wygrać nagrody! Wyróżnienia dla zwycięzców w/w konkurencjach w kategoriach wiekowych: K/M 2007 i młodsi, 2006-2004, 2003-2000,1999 i starsi.
 
Uwaga! Zapoznaj się z Regulaminem imprezy, wypełnij i zabierz ze sobą stosowną DEKLARACJĘ, uczestnicy niepełnoletni podpisaną DEKLARACJĘ przez rodziców/ prawnych opiekunów , uczestnicy pełnoletni  DEKLARACJĘ zawodnika. Orientacyjny program minutowy w regulaminie.
 
Patronat honorowy: Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik
Patronat indywidualny: Przewodniczący Rady Miasta Wojciech Zarzycki, Starosta Ostrołęcki Stanisław Kubeł, Przewodniczący NSZZ Solidarność POiW Region Mazowsze Oddział w Ostrołęce Aleksander Zawalich.
Partnerzy i Współorganizatorzy: Miasto Ostrołęka, Starostwo Powiatowe w Ostrołęce, II LO im. C.K.Norwida w Ostrołęce, NSZZ Solidarność Oddział  Ostrołęka, Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce, Sklep Sportowy Decathlon w Ostrołęce, Grupa Ratownicza Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom Nadzieja Oddział w Ostrołęce.                            
 
Obowiązuje strój i obuwie sportowe (obuwie na zmianę, którzy biegają 1000 m przy hali) oraz czapka Mikołaja.
 
Zabierz ze sobą UPOMINEK, którym chciałbyś obdarować dzieci z Domu Dziecka w Ostrołęce oraz rodziny Polaków mieszkających na Ukrainie.
 
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
 
Organizatorzy UKS CLAN.
 
Świąteczna Akcja „Paczka na Kresy”
Szkoła
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
„Za Niemen, za Niemen i po cóż za Niemen …?”
 
Szanowni Rodzice i Nauczyciele!  Drodzy Uczniowie!
 
Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a w związku z tym jeszcze bardziej otwierają się nasze serca.
 
Po raz kolejny nasza szkoła przystępuje do Akcji „PACZKA na Kresy”, którą Fundacja Kresy w potrzebie – Polacy Polakom współorganizuje wraz z Polską Fundacją Narodową, Mazowieckim Kuratorium Oświaty, Pocztą Polską oraz Mazowiecką Wojewódzką Komendą OHP.
 
Do końca listopada zbieramy dary, które umilą święta naszym rodakom na Kresach.
Liczymy na Wasze wielkie serca i otwarte dłonie. Zachęcamy do  otwarcia się na drugiego człowieka, na poświęcenie swojego cennego czasu, dzielenia się radością oraz ofiarowanie dobra i piękna.
 
W obecnej edycji akcji  zbieramy: produkty spożywcze, słodycze, medykamenty, chemię domową, kremy, środki opatrunkowe. Świetnym załącznikiem do paczek będą kalendarze na rok 2020 o tematyce związanej z Polską (historyczne, krajobrazowe etc.), a także kartki świąteczne z życzeniami.
 
Liczymy na pomoc ze strony  Wychowawców klas oraz Rodziców uczniów.
 
Wolontariusze (w tym także nauczyciele i uczniowie z naszej szkoły) zawiozą dary na Litwę i Białoruś  w dniach 13 -15.12.2019r.
 
Można także dokonać darowizny pieniężnej.
Numer konta i adres:
Alior Bank SA, 94 2490 0005 0000 4520 7799 3602
Fundacja „Kresy w potrzebie – Polacy Polakom”
ul. Rzeźbiarska 87, 04-620 Warszawa
 
Wszelkich informacji udzielają: p. B. Kotowska, p. K. Jankowski, p. K. Kowalska, p. A. Mroczkowska.
 
Mistrzostwa Miasta i Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych
Sport
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
Wiele wyróżniających lokat i awans do kolejnego etapu uzyskali nasi reprezentanci w Indywidualnych Biegach Przełajowych podczas Mistrzostw Ostrołęki i Powiatu Ostrołęckiego, które odbyły się w sobotę 26 października 2019 r. na terenach nadnarwiańskich w Ostrołęce:

Julia Kowalczyk (02) - srebrny medal na dystansie 1500m w kategorii 2001 i starsi ,
Izabela Marcińczyk (03) - srebrny medal na 1500m w kategorii 2003 i młodsi,
Natalia Zielińska (04) - brązowy medal na dystansie 1500m w kategorii 2003 i młodsi,
Eryk Borkowski (01) - brązowy medal na dystansie 2000m w kategorii 2001 i starsi,
Kacper Piórkowski (03) - IV miejsce  na dystansie 2000 m w kategorii 2003 i młodsi,
Michał Brodacki (01) - IV miejsce dystansie 2000m w kategorii 2001 i starsi,
Miłosz Markowski (03) - V miejsce na dystansie 1500m w kategorii 2003 i młodsi,
Angelika Drózd (03) - VII miejsce na dystansie 1500m w kategorii 1500m i młodsi.

Serdecznie gratulujemy!
 
Licealiada w Piłce Nożnej Chłopców
Sport
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
W dniach 13-14 listopada 2019 r. na Hali Sportowej im. Arkadiusza Gołasia odbyła się Licealiada w Piłce Nożnej Chłopców.  W Mistrzostwa Miasta Ostrołęki szkół średnich o puchar prezydenta Łukasza Kulika nasza szkoła zajęła II miejsce. 
 
Drużyna wystąpiła w składzie:
1. Mingelewicz Damian 2b,
2. Krzewski Radosław 2b,
3. Juchniewicz Aleksander 2g,
4. Gumowski Patryk 1ag,
5. Waniewski Piotr 3a2,
6. Wiśniewski Dominik 3a2,
7. Jankowski Bartosz 1d,
8. Kiernozek Filip 2f,
9. Ciężar Aleksander 2d,
10. Dzwonkowski Michał 1d,
11. Bieńkowski Bartosz 1ap,
12. Gocłowski Michał 1fp.
 
Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Opiekunem drużyny jest Paweł Czartoryski.
 
Narodowe Święto Niepodległości
Szkoła
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
191111 Dzien niepodleglosci 211 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.
 
Uczniowie i pracownicy naszej szkoły w dniu 8 listopada 2019 r. mieli przyjemność uczestniczyć w uroczystej Akademii na Hali widowiskowo-sportowej im. A. Gołasia. Wzorem roku ubiegłego nasza szkoła włącza się do akcji "Szkoła do hymnu", polegającej na odśpiewaniu czterech zwrotek hymnu narodowego o symbolicznej godzinie 11:11.
Uroczystość poprowadził przewodniczący samorządu Filip Wiśniewski kl 2a.
 
W skierowanym do społeczności szkolnej słowie, wicedyrektor Krzysztof Jankowski podkreślił: "Dziś, gdy świętujemy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, dobrze jest pamiętać i trzeba pamiętać, ile wolność kosztuje. Nasza wolność została okupiona życiem wielu istnień ludzkich a dla wielu bieg życia zmienił się radykalnie. W dniu dzisiejszym pamiętamy również o potomkach Zesłańców Syberyjskich z Usola Syberyjskiego, którzy są żywym świadectwem wydarzeń, które wyryły się w historii naszego narodu. Zatem to dzisiejsze święto przeżywamy łącząc się z zaprzyjaźnioną społecznością szkolną z Usola Syberyjskiego, dla których polskość jest wielką wartością".
 
Następnie odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru. Zaszczytną funkcję bycia reprezentantem szkoły na uroczystościach szkolnych i miejskich oddali:
Chorąży: Michał Niedźwiecki z kl. 3d, Asysta: Olga Bednarczyk i Wiktoria Stepnowska z kl. 3g
Chorąży: Kewin Kłoskowski z kl. 3e, Asysta: Klaudia Rekosz i Julia Grochowina z kl. 3e.
Chorąży: Wiktor Brzózy z kl. 3g, Asysta: Julia Hilarczuk i Klaudia Kukuć z kl. 3b
Chorąży: Michał Brodacki z kl. 3f Asysta: Aleksandra Korzeniecka i Aleksandra Szymczyk z kl. 3d
 
Nowe poczty, które będą reprezentować nasza szkołę to:
Chorąży: Wojciech Sieruta kl. 2a, Asysta: Aleksandra Krawczyk i Wiktoria Andryszczyk z kl. 2b
Chorąży: Bogdan Białobrzewski z kl. 2f Asysta: Oliwia Kulikowska z kl. 2bi Wiktoria Mościszko z kl. 2e
Chorąży: Mateusz Rostkowski zkl. 2f Asysta: Julia Białczak i Weronika Majchrzak z kl. 2f
Chorąży: Jakub Żędzian kl.2a, Asysta: Małgorzata Goździewska i Aleksandra Żuchowska z kl. 2d.
 
Przedstawiciele odchodzących pocztów sztandarowych podziękowali p. Krystynie Kowalskiej, p. Katarzynie Żerańskiej, p. Joannie Kukuć, za opiekę i życzliwość w czasie uroczystości szkolnych i miejskich.
 
W drugiej części akademii wystąpił chór szkolny Cantilena pod batutą profesora Henryka Gadomskiego. Duet wykonały Katarzyna Giers 2b i Daria Kaczyńska 2d, Recytował : Jakub Białobrzewski 3f i Patrycja Łasiewicka 2g. Program Chóru poprowadziła: Wiktoria Kowalczyk.
 
Na zakończenie głos zabrał wicedyrektor Krzysztof Jankowski , który podziękował wszystkim zebranym za uczestnictwo w tej uroczystej akademii oraz tym którzy ją przygotowali: p. Henrykowi Gadomskiemu i Chórowi Canitlena, p. Joannie Kukuć, Annie Chojnowskiej i Emilii Lewandowskiej z klasami 2G, 3B i 3F oraz p. Beacie Grzywacz, która swą pomoc zaoferowała przy stworzeniu dekoracji.
Nagłośnieniem akademii zajęli się Mikołaj Kowalczyk z kl. 3 A i Bruno Mircevski z kl. 3 A. Kotyliony – kokardki przygotował Samorząd szkolny pod opieką: p. Sylwii Sochaczewskiej i Katarzyny Stolarczyk. Całość utrwalił nasz szkolny fotograf, uczeń kl. 3b Adrian Wiski.
 
Pola Nadziei w Norwidzie
Szkoła
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   

191024 Pola nadzieiiPo raz kolejny społeczność naszej szkoły przyłączyła się do akcji „Pola Nadziei”. 24 października br. zasadziliśmy cebulki żonkili przed naszą szkołą z uczniami klasy II a oraz III d. Kwitnący żonkil wyraża naszą solidarność z ludźmi terminalnie chorymi i cierpiącymi. Od lat współpracujemy z Hospicjum Domowym „Caritas” w Ostrołęce, gdzie razem z Panią Kierownik Jadwigą Dudek i pracownikami placówki podjęliśmy się zorganizowania wielu ważnych akcji wspierających działalność hospicyjną. Akcja „Pola Nadziei” jest inicjatywą zarówno symboliczną jak i wymierną, gdyż ma swoje ukoronowanie w zbiórce funduszy na rzecz wspomnianego Hospicjum. Wiosną, gdy zakwitną żonkile ruszymy do mieszkańców miasta z naszymi wolontariuszami, by móc wręczyć kwitnący żonkil osobom o otwartych sercach. Akcję „Pola Nadziei” koordynują Beata Kotowska, Krzysztof Jankowski oraz Grzegorz Zawrotny.

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 9 z 142