II LO w Ostrołęce
Konkurs wiedzy na temat HIV i AIDS
Szkoła Promocji Zdrowia
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS.
 
Z tej okazji na holu głównym naszej szkoły klasa Icp przygotowała wystawkę mówiącą o profilaktyce HIV/AIDS. Można też było poszerzyć swoją wiedzę na ten temat czytając różne materiały informacyjne w postaci ulotek i książeczek edukacyjnych.
 
Został przeprowadzony również szkolny konkurs wiedzy dotyczący problematyki HIV/AIDS. Jego celem jest uświadomienie jak ważną rolę w profilaktyce zachorowań odgrywa wiedza o drogach zakażenia i sposobach zapobiegania. Test pisały klasy 1cp i 2c.
 
Wyniki konkursu poznaliśmy 11 grudnia, a wśród najlepszych znaleźli się:
z klasy Icp
- I miejsce – Julia Puścian
- II miejsce – Gabriela Żebrowska
- III miejsce – Julia Żebrowska
z klasy IIc
- I miejsce – Karolina Marzewska
- II miejsce – Dominika Misiak
- III miejsce – Małgorzata Białobrzewska
 
Nagrodzonym osobom gratulujemy wiedzy, a wszystkich zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.
 
Mistrzostwa Polski w Bowlingu
Aktualności
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
zdjcie1.jpg 
Bardzo się cieszymy, że uczeń naszej szkoły Filip Terlik z klasy 1bp zdobył tytuł Indywidulnego Mistrza Polski juniorów kat.15. Były to jego pierwsze mistrzostwa.
 
Po 6 grach eliminacyjnych udało mu się zająć 3 miejsce na 11 osób. W finale wygrał 7 punktami (140-133).
 
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
MIKOŁAJKI NA SPORTOWO
Sport
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
6 grudnia w Hali Sportowej im. A. Gołasia w Ostrołęce odbyła się IX edycja akcji charytatywnej MIKOŁAJKI NA SPORTOWO na rzecz Dzieci z Domu Dziecka w Ostrołęce i Polaków na Kresach.
 
Imprezę uroczyście otworzyli Wicedyrektor II LO im. C.K Norwida w Ostrołęce pan Krzysztof Jankowski oraz prezes klubu UKS Clan w Ostrołęce Halina Pierzchała.
 
Celem imprezy była popularyzacja różnorodnych form aktywności fizycznej, promowanie aktywnego i zdrowego stylu życia. Ważnym elementem wydarzenia była zbiórka upominków mikołajkowych dla potrzebujących.
W programie nie zabrakło konkurencji sportowo-rekreacyjnych tj. bieg na 30 metrów, bieg na 30 metrów przez płotki, pchnięcie kulą, pięcioskok, zwis na drążku nachwytem przy ugiętych rękach, koszykówka indywidualnie oraz bieg na 1000 metrów w czapce Mikołaja. Ponadto można było zmierzyć ciśnienie i zobaczyć prezentację z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej na fantomach.
 
Zwycięzców poszczególnych konkurencji sportowo-rekreacyjnych wyróżniono dyplomami i skromnymi upominkami w czterech kategoriach wiekowych, a przy tej okazji zawodników UKS Clan za osiągnięcia sportowe w roku 2019 oraz aktywne uczestnictwo w zajęciach i zawodach lekkoatletycznych w ramach realizacji projektu finansowanego przez Prezydenta Ostrołęki oraz programu „Klub” finansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
 
Nagrody wręczali: Wiceprezydent Ostrołęki pan Maciej Kleczkowski, Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki pan Wojciech Zarzycki, Dyrektor MZOS-TiIT w Ostrołęce pan Jarosław Napiórkowski.
 
Dzięki wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy oraz hojności naszych wspaniałych darczyńców udało się zebrać wiele świątecznych podarunków. Ofiarność dobrych ludzi sprawiła, że zebrane dary zostały przekazane dla podopiecznych Domu Dziecka w Ostrołęce i Polaków na Kresach.
 
Wszystkim, którzy włączyli się w organizację tak szczytnej akcji: uczestnikom, współorganizatorom, partnerom, sponsorom, kibicom i wspaniałym darczyńcom bardzo dziękujemy.
 
Organizatorzy: Zarząd, trenerzy, członkowie i zawodnicy UKS Clan oraz Dyrekcja, nauczyciele i społeczność II LO im. C.K. Norwida w Ostrołęce.
 
Uczennica naszego liceum najlepsza w tenisie stołowym w mieście
Sport
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
5 grudnia w hali sportowej przy ulicy Partyzantów w Ostrołęce odbyły się kobiece mistrzostwa miasta szkół średnich w tenisie stołowym.
W zawodach wystartowało 36 zawodniczek z siedmiu ostrołęckich szkół ponadpodstawowych.
 
Puchar prezydenta Łukasza Kulika trafił w ręce Ilony Zalewskiej uczennicy klasy 2g, która nie miała sobie równych.
 
Serdecznie gratulujemy i życzymy  dalszych sukcesów.
 
 
Wizyta gości z Usola Syberyjskiego
Razem dla Edukacji
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   

W dniach 8-13 grudnia w ramach projektu "Razem dla Edukacji" społeczność naszej szkoły gościć będzie Przyjaciół - Dyrekcję, nauczycieli oraz uczniów z Usola Syberyjskiego.

Uroczyste przywitanie gości odbędzie się 9 grudnia o godz. 10.00 w sali gimnastycznej, podczas którego wystąpi m. in. chór CANTILENA z programem regionalno-patriotycznym oraz reprezentacja Zespołu Piesni i Tańca Kurpianka z Kadzidła. Ze względu na wyjątkowy czas pojawią się również akcenty świąteczne.

W trakcie kilkudniowego pobytu goście m. in. odwiedzą Warszawę, poznają nasze miasto, złożą wizytę w Urzędzie Miasta, zwiedzą Muzeum Kurpiowskie i Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Młodzież z Usola Syberyjskiego w ramach współpracy oraz integracji będzie miała okazję uczestniczyć (wspólnie z młodzieżą polską) w zajęciach historii, języka polskiego i geografii. Nie zabraknie wspólnych biesiad, warsztatów kulinarnych, rozmów, śpiewów, wymiany doświadczeń ... Mamy nadzieję, że nawiążą się nowe przyjaźnie, a przede wszystkim, że poczują się wśród nas jak w rodzinie.

 
Projekt „Razem dla Edukacji”
Razem dla Edukacji
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   

logo.jpg

Projekt jest finansowany ze środków otrzymanych od MEN na realizacje zadania: „Rodzina polonijna. Współpraca szkół funkcjonujących w systemach oświaty innych państw oraz organizacji społecznych za granicą prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz innych przedmiotów nauczanych w języku polskim ze szkołami w Polsce”

Projekt „Razem dla Edukacji” powstał z myślą o osobach uczęszczających do szkół w Polsce i uczących się języka polskiego, historii i kultury poza Macierzą na wszystkich szczeblach edukacyjnych. Każda szkoła w ramach przedsięwzięcia realizowała swój własny program, przygotowywała go w oparciu o specyfikę i profil pracy własnej placówki, jej mocne strony i zapotrzebowania, przez co powstały zindywidualizowane, autorskie i w pełni nowatorskie programy, ukierunkowane na rozwój współpracy polsko – polonijnej.

Najważniejszym priorytetem inicjatorów „Razem dla Edukacji” było zachęcenie młodych ludzi do nauki języka polskiego i poznania polskiego dziedzictwa narodowego.
Partnerstwa szkół to nie tylko nauka języka, kultury i tradycji, to również kuźnia młodych talentów, kuźnia polskiej tożsamości. Ważnym filarem podejmowanych w projekcie działań są dlatego zadania ukierunkowane na kształtowanie polskiej tożsamości poprzez promowanie polskiej tradycji poza granicami kraju oraz rozwijanie u młodych ludzi kompetencji humanistycznych, kognitywnywnych, językowych i artystycznych.

 
Finał Konkursu „Czas na Twój głos!”
Szkoła
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
191204 konkursMiło nam poinformować, że 4 grudnia 2019 roku, podczas odbywającego się na Wydziale Prawa i Administracji UW Finału Konkursu „Czas na Twój głos!”, uczennice klasy IIB: Aleksandra Krawczyk i Zuzanna Piekarska uzyskały wyróżnienie, de facto II miejsce.
 
Kolejność była następująca:
- I nagroda - LO im. Lelewela w Warszawie,
- wyróżnienie: II LO im. C.K. Norwida w Ostrołęce oraz LO w Kielcach.
 
Finał konkursu polegał na publicznym wystąpieniu na auli UW i zaprezentowaniu stanowiska w/s przymusu wyborczego.
Nasze uczennice pokonały m.in. zespoły z takich LO w Warszawie, jak im. Batorego, Czackiego, Władysława IV, Staszica.
Ola i Zuzanna otrzymały dyplomy od z-cy Rzecznika Praw Obywatelskich dr Anny Machińskiej i prof. Marka Zubika, dotychczasowego sędziego TK, a także nagrody.
 
Serdecznie gratulujemy.
 
Opiekunem dziewcząt jest Jan Mironczuk.
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 7 z 142