II LO w Ostrołęce
Akcja "Paczka na Kresy"
Szkoła
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   

191214 Akcja paczka14 i 15 grudnia 2019r. (sobota i niedziela) nauczyciele i uczniowie naszej szkoły odwiedzili naszych rodaków na Kresach. To już kolejna wyprawa za wschodnią granicę w historii naszej szkoły. Zawozimy tam rzeczową pomoc, życzenia świąteczne, a także - a może przede wszystkim pozdrowienia i zapewnienie, że ojczyzna pamięta o ludziach, którzy często nie z własnej woli znaleźli się poza granicami naszego państwa.

Tym razem na Kresy wyruszyły dwie grupy: Na Litwę Pani Dominika Sakowska, Pan Grzegorz Zawrotny z uczniami naszej szkoły - Martą Jacek z klasy 2f, Bartłomiejem Jankowskim z klasy Idg oraz Dawidem Bałdyga z klasy II d, na Białoruś Pani Beata Kotowska, Pani Mariola Rachubka, Pan Krzysztof Jankowski oraz uczniowie – Alicja Szymańska z klasy II b i Aleksander Juchniewicz z IIg.

Spotkania z naszymi rodakami na Kresach były niezwykle wzruszające, ciepłe, budujące. Wszyscy wyjeżdżający wrócili ubogaceni, poruszeni wdzięcznością Polaków mieszkających na Białorusi i Litwie za każdy gest dobroci, za najdrobniejszy upominek oraz za każde słowo życzeń i pozdrowień przywiezione od rodaków z ojczyzny. Wróciliśmy z myślą, że za rok znów ruszymy na Kresy.
   

 
Nasi uczniowie w Ogólnopolskich Zawodach WMOZLA w Warszawie i w Toruniu
Sport
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   

DSC04882_Copy_Copy.JPG18 stycznia 2019r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Kontrolnych Zawodach organizowanych przez Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki w warszawskiej Hali Akademii Wychowania Fizycznego oraz w Ogólnopolskich zawodach w Toruniu. Zawody licznie zgromadziły zawodników z klubów z całej Polski. Wysokie lokaty zajęli również nasi reprezentanci.

Startujący w Warszawie:
Patryk Prusiński w biegu eliminacyjnym na 60 m zajął 2 miejsce w swojej serii uzyskując czas 7,60 s. Wynikiem tym awansował do finału. W biegu finałowym z czasem 7,75 zajął 5 miejsce. Natalia Zielińska w biegu na 1000 m z czasem 3:47,50 uplasowała się na 4 pozycji w swojej kategorii wiekowej i Kacper Piórkowski również na dystansie 1000m z wynikiem 3:17,31 uplasował się na 9 miejscu w swojej kategorii wiekowej.
Startująca w Toruniu Izabela Marcińczyk w biegu na 1000m, z czasem 1:45.98, zajęła 7 miejsce w swojej kategorii wiekowej. 

Gratulujemy.

 
Noworoczny Koncert CANTILENY w Farze
Cantilena
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   

200119 koncert19 stycznia 2020 r. w ostrołęckie Farze CANTILENA wraz z Ostrołęckim Chórem Nauczycielskim stanowiła oprawę muzyczną Mszy Św. a następnie, po Mszy Św., połączone Chóry dały koncert kolęd i pieśni o tematyce Bożonarodzeniowej. Oprócz znanych i lubianych kolęd: JEZUS MALUSIENKI, GDY ŚLICZNA PANNA, W ŻŁOBIE LEŻY, licznie zgromadzona publiczność usłyszała między innymi najnowsze kompozycje dyrygenta Chóru, a mianowicie: OD NIEBIOSÓW na motywach pieśni renesansowej i NOWOROCZNE ŻYCZENIA do słów Władysława Reymonta a także w nowym opracowaniu BRACIA PATRZCIE JENO, GLORIA SOL DEO i inne kolędy
Psalmy podczas Liturgi wykonały w duecie: Daria Kaczyńska i Kasia Giers. Program Koncertu prowadziła Wiktoria Kowalczyk, która sprawdziła się także w roli recytatorki

 
Szkolny finał WOŚP
Szkoła
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   

200110 WOSP 2020Dnia 10 stycznia nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Samorząd Uczniowski przy wsparciu Młodzieżowej Rady Miasta zorganizował licytację, na której można było nabyć certyfikaty dla uczniów i klas, ubrania oraz płyty od znanego rapera RZABKA, oryginalną ukraińską bluzkę oraz wiele innych atrakcyjnych przedmiotów.

Licytację urozmaicił konkurs talentów, na którym zaśpiewała Karolina Watrakiewicz z kl. 3e przy akompaniamencie Bartosza Żebrowskiego z kl. 3d, zatańczyła Wiktoria Szmit z kl. 1gg z partnerem oraz Bartłomiej Zych z kl. 2d, który zaprezentował swoje umiejętności w tańcu Breakdance.

Głosami widowni bezkonkurencyjnym zwycięzcą został Bartłomiej Zych.

W tym samym czasie na terenie szkoły odbyła się również loteria z nagrodami oraz kiermasz ciast.

Całkowity dochód z powyższych akcji został przekazany na wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku zbierała pieniądze na zakup sprzętu dla dziecięcej medycyny zabiegowej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym i wspierającym inicjatywę uczniom i pracownikom szkoły!

 
Konkurs matematyczno-fizyczno-informatyczny STEM
Szkoła
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   

200110 STEMW dniu 11.01.2019r. odbył się II etap konkursu matematyczno-fizyczno-informatycznego STEM organizowanego przez Politechnikę Warszawską Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych, Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów oraz XXVII LO im. T. Czackiego w Warszawie.


Z naszej szkoły do II etapu  zakwalifikowali się:

3a1: Mikołaj Kowalczyk;

3a2: Mateusz Eksterowicz, Julian Drężek i Jakub Tymiński;

3d: Wiktor Jakóbowski oraz Adam Dudziak

 

Gratulujemy awansu do II etapu oraz czekamy na jego wyniki.

 
Spotkania świąteczne w II LO
Szkoła
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
wigilia_mini.jpgW końcu nadszedł wyczekiwany z utęsknieniem czas Bożego Narodzenia. Uczniowie przeżyli ostatni dzień przed przerwą świąteczną na spotkaniach wigilijnych w swoich klasach razem z wychowawcami, a na sali gimnastycznej odbyła się akademia świąteczna uświetniona występami chóru Cantilena.
 
Oficjalnego otwarcia spotkania dokonał dyrektor Wojciech Domański, który przywitał licznie przybyłych gości: księdza infułata Zygmunta Żukowskiego, wiceprzewodniczącego Rady Miasta Stanisława Szatanka, wiceprezydenta miasta Ostrołęki Macieja Kleczkowskiego, dyrektora Delegatury w Ostrołęce Mariusza Popielarza, przedstawicielki Wydziału Oświaty Grażynę Chrzaniuk i Bogumiłę Jarka, prezesa oddziału powiatowego ZNP w Ostrołęce Roberta Chorowicza, a także zebranych nauczycieli i uczniów.
 
Na początku pan dyrektor podziękował wszystkim zaangażowanym uczniom i nauczycielom w projekt wizyty delegacji z Usola Syberyjskiego . Natomiast pani wicedyrektor Beata Kotowska składała podziękowania najbardziej hojnym uczniom, biorącym udział w Akcji „Paczka na Kresy”.
 
Po życzeniach, złożonych przez pana Macieja Kleczkowskiego, pana Mariusza Popielarza oraz pana Roberta Chorowicza, nadszedł czas na występ Chóru Cantilena.
 
Pan Profesor Henryk Gadomski umożliwił zebranym na sali słuchaczom wejść w świąteczny nastrój. Chór rozpoczął pierwszą cześć swego występu od kolęd radosnych i wychwalających Bożą Miłość. Wśród nich m.in. „Bracia patrzcie jeno”, „Cieszmy się pod niebiosy”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Przybieżeli do Betlejem”. W drugiej części można było usłyszeć kolędy, które prowadziły do refleksji nad kruchością ludzkiego życia i potrzebą okazywania sobie miłości. Chór zaśpiewał: „Jezus malusieńki”, „Podzielmy się opłatkiem” oraz „Kolęda dla nieobecnych”. Śpiew dziewcząt przeplatany był recytacją uczennic klas pierwszych: Oliwii Gosiewskiej oraz Julii Laskowskiej. Część artystyczną zakończono odśpiewaniem wspólnie z publicznością kolęd: „Wśród nocnej ciszy” oraz „Cicha noc”.
 
Na koniec głos zabrał ksiądz Zygmunt Żukowski, który wspominał wielki sukces chóru prowadzonego przez pana Henryka Gadomskiego, jakim był występ podczas mszy świętej z udziałem papieża Jana Pawła II w 1991 roku w Łomży. Ksiądz infułat życzył również każdemu, aby w swym życiu miał okazję stanąć w Grocie Narodzenia w Betlejem i uświadomić sobie, że w tym miejscu urodził się Syn Boży.
 
Życzenia złożył również pan Stanisław Szatanek, który wyrażał podziw wielkiej miłości posiadanej przez uczniów naszego liceum. Całość zwieńczył pan dyrektor Wojciech Domański podziękowaniem pani Renacie Chodkowskiej i pani Anecie Mizerek-Ochenkowskiej, które były odpowiedzialne za przygotowanie świątecznego spotkania.
 
Życzenia świąteczne
Aktualności
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   

na_stron_2019.jpg

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 5 z 142