II LO w Ostrołęce
Sukces w konkursie "Mediacje? Zdecydowanie Tak!"
Aktualności
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   

marta-dobkowska2.jpg

 

7 marca 2020 r. odbył się konkurs "Mediacje? Zdecydowanie Tak!", który zorganizowała Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.

Konkurs miał za zadanie popularyzować tematykę mediacji wśród uczniów szkół średnich.

Marta Dobkowska, uczennica klasy 1bp została zwyciężczynią tego konkursu, a Cezary Miłek z klasy 1ag zajął III miejsce.

Serdecznie gratulujemy.

 
Podsumowanie akcji Paczka 2020
Szkoła
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   

Resized_20200228_135906.jpg

28 lutego 2020 r. oficjalnie została podsumowana akcja „Paczka na Kresy”. Nasza szkoła już po raz czwarty wzięła udział w tym przedsięwzięciu. Zebrane dla Polaków na Białorusi i Litwie dary zawieźli nasi uczniowie i nauczyciele. Podziękowania za wielkie serca odebrały na uroczystej gali panie Beata Kotowska i Mariola Rachubka.
 
Organizatorami akcji w 2019 roku byli: Mazowiecki Kurator Oświaty, Fundacja „Kresy w Potrzebie – Polacy Polakom”, Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Warszawie.
 
W piątek, 28 lutego 2020 r. podczas konferencji podsumowującej akcję uczestnicy zbiórki wysłuchali wykładu o sytuacji Polaków na Kresach, którą przedstawił dr Robert Wyszyński. Podsumowania akcji dokonali: pani Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty, pan Jarosław Książek, Konsul Generalny RP w Grodnie oraz pan Marcin Zarzecki, Prezes Polskiej Fundacji Narodowej.

 
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Szkoła
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   

W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych klasa I BP pod opieką wychowawcy przygotowała apel upamiętniający bohaterów antykomunistycznego zbrojnego podziemia niepodległościowego. Apel poprowadzili Marta Dobkowska i Jakub Jankowski, utwory literackie prezentowali: Łucja Tabaka, Krystyna Cholewa i Stanisław Kubeł. Oprawę muzyczną przygotowały: Magdalena Opęchowska, Karolina Suchecka i Izabela Trzcińska.

W czasie apelu nastąpiło ogłoszenie wyników konkursów, które towarzyszyły obchodom Narodowego Dnia Pamięci w naszej szkole.

W konkursie historycznym „Zbrojne podziemie niepodległościowe w latach 1939-1947” I miejsce zdobył Marcin Załęski z klasy I EP, II miejsce – Kacper Żebrowski z klasy I AP i III miejsce – Ewa Zamojska z klasy I FG.

W konkursie plastycznym I miejsce jury przyznało Karolinie Stankiewicz z klasy I FG, II miejsce zajęła Karolina Suchecka z klasy I BP i III miejsce – Martyna Gwara z klasy I BP.

Konkursy przygotowały i przeprowadziły: p. Beata Grzywacz i p. Elżbieta Mironczuk.

Nagrody w konkursach ufundowało Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce i Rada Rodziców II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 
"Wizyty astronomów w szkołach"
Szkoła
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
Jadwiga_Biaa.jpg
W 2019 roku z okazji stulecia istnienia Międzynarodowej Unii Astronomicznej, została zorganizowana globalna akcja o nazwie IAU100, z hasłem przewodnim „100 lat pod wspólnym niebem”, w ramach której w różnych krajach na całym świecie prowadzone są projekty popularyzujące astronomię. Polskie Towarzystwo Astronomiczne (PTA) zaproponowało placówkom edukacyjnym w naszym kraju wizyty astronomów "Astronomers in Schools". Do tej akcji chętnie przystąpiła nasza szkoła i 3 marca 2020 roku gościliśmy panią dr Jadwigę Białą - popularyzatorkę astronomii i meteoryki, wieloletniego dyrektora planetarium w Olsztynie. Młodzież uczestniczyła w dwóch wykładach: "Ewolucja gwiazd" i "Meteoryty". Ciekawe prezentacje w bardzo przystępny sposób przybliżyły uczniom zagadnienia, którymi zajmuje się astrofizyka. Spotkanie zapewne osiągnęło swój główny cel jakim jest propagowanie nauki jaką jest astronomia oraz budzenie zainteresowań odkryciami astronomicznymi.
 
Spotkanie zorganizowali nauczyciele fizyki: Renata Chodkowska i Joanna Kukuć.
 
Koronawirus: instrukcja mycia rąk
Aktualności
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   

mycie-rak.jpg

 
Rekolekcje dla młodzieży
Szkoła
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   

Ostroka_mini.png W dniach 4-6 marca w godzinach 10.00 – 13.00. na Hali A. Gołasia będą odbywały się rekolekcje dla młodzieży.  Rekolekcje organizuje Parafia Nawiedzenia NMP w Ostrołęce. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w tych wydarzeniach

 

Więcej…
 
Zapisy na VI Ostrołęcki Bieg Papieski ZAWODY ODWOŁANE NOWY TERMIN
Sport
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   

plakat1.jpg

Ruszyły zapisy do VI Ostrołęckiego Biegu Papieskiego na dystansie 3km, który odbędzie się w Niedzielę Palmową 5 kwietnia 2020 roku.

Do udziału w imprezie zapraszamy zarówno doświadczonych biegaczy, jak i tych początkujących, dla  których Bieg ten może być początkiem przygody ze sportem, wszystkich, którzy zechcą aktywnie spędzić wolny czas w niedzielne popołudnie, aby w ten sposób poprzez Bieg oddać hołd Wielkiemu Polakowi, św. Janowi Pawłowi II, Patronowi Ostrołęki w 6. rocznicę Jego kanonizacji i 15. rocznicę śmierci.

Bieg na dystansie 3 kilometrów będzie wiódł po malowniczych i historycznych miejscach Starego Miasta Ostrołęki, tą sama trasą, jak w ubiegłym roku: ulicą Szwedzką, dołem wzdłuż ulicy Spacerowej, Staromostową, Pl. Gen. Józefa Bema, Bartosza Głowackiego, Wiktora Gomulickiego, Stanisława Staszica, gen. Ludwika Bogusławskiego, Mikołaja Kopernika. Start i meta biegu usytuowane będą przy pomniku Papieża Jana Pawła II, przy Kościele pw. Nawiedzenia NMP w Ostrołęce (ul. Szwedzka 2).

Start Biegu planowany o godzinie 14.45.

Udział w biegu jest nieodpłatny.

Limit miejsc: 250 (decyduje kolejność zgłoszeń).

Zapisy elektroniczne na stronie klubu: www.uks-clan.cba.pl lub na stronie https://www.protimer.pl/bio/736/vi-ostrolecki-bieg-papieski/page aktywne do 2 kwietnia 2020 r. do godziny 15:00 lub do wyczerpania limitu miejsc.

Regulamin, program minutowy, mapa trasy oraz stosowne  oświadczenie i więcej informacji na stronie klubu UKS CLAN

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Organizator: UKS CLAN Ostrołęka działający przy II LO im. C.K. Norwida

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 3 z 142